banner89

banner88

BTP GENÇLERE GÜVENİYOR

BTP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Niteliğinde Açıklama Yaptı; Gençlere Sıralamada Yüzde 80 Kontenjan

Genel 19.11.2022, 11:56
BTP GENÇLERE GÜVENİYOR

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları Harun Kayacı Mavi Marmara Gazetesini ziyaret etti, Mavi TV’de programa katıldı. Sevgi Aksel ile hayata dair programına katılan Kayacı hem siyaset hem ekonomi ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. Kayacı kurtuluş reçetesinin Milli Ekonomi programının olduğunu belirterek BTP ülkeyi yönetmeye hazır mesajı verdi.

Kayacı BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın devrim niteliğinde bir açıklama yaptığını belirterek, bu açıklamanın M. Kemal Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından en büyük devrim olduğunu söyledi. Harun Kayacı, “Milletvekili sıralamasının yüzde 80’i 40 yaş altında gençlerden oluşacak. Listeler bir kadın bir erkek şeklinde yapılacak” dedi.

NELER KONUŞTU?

Atatürkçü, donanımlı bir lider. Biz o gençleri yok sayamayız. Yaşı geçmiş insanların siyaset yaptığını görüyoruz. Bunların enerjisi yok. Dilleri iyi değil. Toplumu geren bir dil kullanıyorlar.  Toplumun genç siyasetçilere ihtiyacı var. Hüseyin Baş’ı MYKK olarak biz seçtik. Çok isabetli bir seçim yaptık. BTP’nin çok doğru seçim yaptığını gördük. 40 yaş altı seçmenin altında olan yapı bilgiyi konuşacak bir lidere ihtiyacı var. Genel Başkanımız genç bilgi içinde yoğrulmuş enerjisini yüksek bir lider.  Çocuklarımızı keşfetmemiz lazım, önünü açmamız lazım. Ülkemizin önünü açmamız gerekir. Gençler bütün problemleri çözer. M. Kemal Atatürk’ün güvendiği kadar biz onda bir kadar güvenelim. Bu problemleri o gençler çözer.

6 MASA NE DİYOR SİZ NE YAPIYORSUNUZ

Biz 21 yıldan bu yana siyaset yapıyoruz. Herhangi bir siyasi partinin artığı veya devamı değiliz. Biz ne yapacağımız biliyoruz. Biz çözümün ne olduğunu biliyoruz. 6’lı masada heyecan kalmadı, bir şey üretemiyor tarzı bir baskı oluştu. Genel başkanımız dedi ki 6’lı masaya bir sandalye konulamıyormuşsunuz dedi. Halkın sesini dillendirdi. Meral hanıma teşekkür ediyorum. Geldi talebini masaya taşıyacağız dedi. Saadet Partisi daha önce siz çok Atatürkçüsünüz diye karşı çıkmıştı. Masaya gitti maalesef kim ne yaptı bilmiyoruz. Kabul etmediler. Kim ne konuştu bilmiyoruz. Bizim istediğimiz Türkiye’yi bütün sorunlardan kurtarım M. Kemal’in kurduğu cumhuriyetin fabrika ayarlarına çekmek. Biz bu yolda devam edeceğiz. Bir seçmen olarak söylüyorum. Doğru yapmadılar. Hüseyin baş gittiği her yerde enerjisini taşıyan sinerjisini taşıyan bir lider. Toplumun her kesimini konuşacak bir dili var. Siz bu insanı dışarıda bırakırsanız ne yapmış olursunuz? İktidarın ekmeğine yağ sürüyor olursunuz. Biz yolumuza devam edeceğiz. Artık bu sorunun cevabını 6’lı masa verecek. Biz bu konuyu kapattık. 21 yıldan bu yana siyaset yapıyoruz. Siyaset yapmaya devam ediyoruz.

GENÇLER İÇİN NE DEDİ

Genel Başkanımız Hüseyin Baş İstanbul programında devrim niteliğinde bir açıklama yaptı. Milletvekili sayısının yüzde 80’i 40 yaş altı olacak. Bir kadın bir erkek sıralaması yapacak. Bunu hiçbir siyasi partide göremezsiniz. Siyasete kadının elinin değmesi gerekir. Biz evimizi, çocuğumuzu, geleceğimizi teslim ediyoruz. Siyasette otur diyoruz. Baş siyasette bir devrimi gerçekleştirdi ve siyasette milletvekilleri yüzde 80’i 40 yaş altı olacak. Gençler ülkeyi idare edecek. Gençlerin bu çağrıya kulak vermesini istiyoruz. Katılımın yoğunluğunu da görüyoruz. Tarikattan bahsediyorlar şundan bundan bahsediyorlar. Biz gülüp geçiyoruz.  Bu hareket Haydar Baş’ın bize bıraktığını mirastır. Biz gençlerin önünü açarak Türkiye’nin önünü açmak istiyoruz.

TARİKAT İDDİASI İÇİN NE DEDİ

Tarikatlar istiklal mücadelesinde misyonerler tarafından masa başında kurulan yapılanmalardır. Bunlara M. Kemal döneminde fetva verme görevi verilmiştir. Atatürk ehlibeyt Müslümanlarla birlikte bu ülkeyi 7 düvele karşı savaşarak işgalden kurtardı. İsmail böyle anlamak yerine. Tarikat gibi masa başında kurulan bu yapılanmaları takip edenler yanlış yoldalar. Bizi de böyle yorumlayanlar ve gündeme getirenler maksatlı davranıyorlar. Kalmış ki Haydar Baş’ın misyonerler çalışmaları ile ilgili kitapları var. Haydar hocayı anlamak yerine önyargı ile davranarak anlam vermeye çalışıyorlar. Bunlar yanlıştır. Ekonomide, iktisatta, siyasette bilgi birikime sahip olan bir insanı Türkiye’de işgalcilerle iş birliği yapan insanlarla bir tutuyorsunuz. Tarikat olması için gerekli doneler var. Tekke olması lazım, post olması lazım, devletin desteklemesi lazım. Bunlar bu hareketin içinde var mı? İnsanlar namaz kılar, tesbih çeker, ibadetlerini yerine getirir. Biz bunların elini öperiz. Hüseyin Baş kumaşını, bilimini, bilgisini ortaya koyunca BTP’ye ilgi artmaya başlayınca tutuştular. Yalan yanlış iddialarla kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar.

DEDELERE MAAŞ BAĞLANSIN

Cem evleri ibadethanedir. Dedelere de maaş bağlanması gerekir. Nasıl cami imamlarına maaş bağlanacaksa Dedelere de maaş bağlanacak. Mezhepler İslam’ın yorum zenginliğidir. Biz gördük ki bazıları bunu kavga haline getirmiş. Bunu Suriye’de gördük. Yaşıyoruz. Bunların İslam’ı Amerikancı İslam. Amerika’nın menfaatlerini koruyan kollayan bir İslam. Bütün mezheplerin kaynağı ehlibeyttir. Bunların derdi üzüm yemek değil bağcıya döğmez. Bunların amacı Amerikaya’yı övmek, Nemrut’un ateşine su taşımaktır.

MİLLİ EKONOMİ-MİLLİ PARA

Özelleştirme ile şirketler elimizden çıktı. Atatürk’ün kurduğu fabrikaları satmışız. Madenlerimizi beşli çetenin eline vermişler. Bütün bunlara rağmen işi bıraksınlar biz bu durumu düzeltiriz. Bor madenleri iyi bir örnektir. Bor madenini işleyeceğiz.

Biz Türkiye’nin sütün sorunlarını biliyoruz. Siz bu sorunları çözemezsiniz. Siz Ali Babacan’ın sistemi ile çözemezsiniz. Mevcut iktidarın yöntemleri ile çözemezsiniz. Bu sistemin adı kapitalizm. Bu sistem Amerika’da battı.  Sistemi değiştirmek gerekir. Ekonomi sistemini değiştirip Milli Ekonomi programını uygulayacağız. Milli Paralarla ticareti iktisat literatürüne Haydar Baş kazandırmıştır. Haydar Baş "Milli Ekonomi Modeli"nin bir gereği olarak "her ülke kendi parası ile ticaret yapmalıdır" tezini ortaya koyarak "Milli Paralarla Ticaret" anlayışının mimarı olmuştur. Dış ticaret her ülkenin kendi parası ile olduğu takdirde ülkelerin kalkınmaması mümkün değildir. Lakin karşılığı olmayan boyalı kâğıda üretimini teslim edersen gelişmen mümkün değildir. ABD çok büyük -600 milyar dolar- bir cari açığa sahip olmasına rağmen ayaktadır. Çünkü karşılığı olmayan parayı basıp senin üretimini almaktadır. Bu sömürü düzenine ancak Milli Ekonomi Modeli anlayışı son verebilir.

Milli Ekonomi Modeli; borçlanmadan ekonomik büyümenin nasıl olabileceğinin matematiğini ortaya koyan, üreticiyi maliyetsiz finans desteği ile destekleyen, asgari ücreti yoksulluk sınırının üstüne taşıyabilecek kaynağı içinde barındıran, sosyal devlet projeleriyle gelir dağılımındaki adaleti sağlayan, tüketimin kaynak olduğundan hareketle bireyin ekonomik bağımsızlığını sağlayan ve milli paranın hâkim olduğu her alandan dövizi temizleyen sistemin adıdır. Buna başta Rusya ve Çin birer örnektir. Bu devletler "Milli Para" ile ekonomik işgalden kurtulmuşlardır.

TARIM POLİTİKASI ve EKONOMİ

Türkiye’nin üçte biri işsiz. Çalışanların büyük bir bölümü de geçinemediği için ikinci bir iş yapıyor. Kimse merak etmesin. Biz milli ekonomi programı ile bütün bu sorunları çözeriz. Ekonomi ve tarım politikalarımız buna göre geliştirildi ve hazırlandı. Tarım ’da üreten tarım politikaları ile üretmenin keyfini yaşayacak. Toprağına tonum atmadan yüzde 50’sini alacak. Ayrıca devlet orayı tarım sigortası kapsamına alarak garanti altına alacak. Devlet taban fiyat belirlerken onların yanında olacak.   Atatürk’ün mirasının sahipleri olarak biz yoksulluğu fakirliği suç sayacak, vatandaşı zengin yapacak projelerimiz var. Yeter ki Genel Başkanımızı ve gençlerimizi Meclise taşısınlar. Onlara fırsat versinler. Türkiye bir ay içerisinde değişecek.

BÖZ GÖREVE HAZIRIZ

Biz, Genel Başkanımız Hüseyin Baş'la ülkemizin ekonomik tüm sorunlarını çözmeye varız. Biz Türkiye'de siyaset yapmak için icazeti dışarılarda arayanlardan değiliz. Biz yetkiyi kendi milletimizden, Ayşe teyzemizden, Mehmet amcamızdan istiyoruz. Biz, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'la Mili Ekonomi Model’ini uygulamaya varız. Hiçbir makul, mantıklı mazeretin arkasına sığınmadan, ülkemizin birikmiş tüm sorunlarını çözeceğimize söz veriyoruz. Siz, millet olarak bize yetki vermeye, önümüzü açmaya var mısınız? Siz varsanız, biz BTP olarak Genel Başkanımız Hüseyin Baş'la dünden göreve hazırız.

BABACAN’A TEPKİ GÖSTERDİ

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın paylaşımlarında Merhum Genel Başkanımızın Milli Ekonomik programından alıntılar görüyoruz. Bu alıntıları kendi adına paylaşması doğru mu? Keşke alıntı yaptığını söylese. Zaten kurtuluş bu reçetede Milli Ekonomik programda saklıdır.

Devem edecek

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4