banner89

banner88

BTP GENÇLERE GÜVENİYOR

BTP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Niteliğinde Açıklama Yaptı; Gençlere Sıralamada Yüzde 80 Kontenjan

Genel 19.11.2022, 11:56
BTP GENÇLERE GÜVENİYOR

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları Harun Kayacı Mavi Marmara Gazetesini ziyaret etti, Mavi TV’de programa katıldı. Sevgi Aksel ile hayata dair programına katılan Kayacı hem siyaset hem ekonomi ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. Kayacı kurtuluş reçetesinin Milli Ekonomi programının olduğunu belirterek BTP ülkeyi yönetmeye hazır mesajı verdi.

Kayacı BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın devrim niteliğinde bir açıklama yaptığını belirterek, bu açıklamanın M. Kemal Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesinin ardından en büyük devrim olduğunu söyledi. Harun Kayacı, “Milletvekili sıralamasının yüzde 80’i 40 yaş altında gençlerden oluşacak. Listeler bir kadın bir erkek şeklinde yapılacak” dedi.

NELER KONUŞTU?

Atatürkçü, donanımlı bir lider. Biz o gençleri yok sayamayız. Yaşı geçmiş insanların siyaset yaptığını görüyoruz. Bunların enerjisi yok. Dilleri iyi değil. Toplumu geren bir dil kullanıyorlar.  Toplumun genç siyasetçilere ihtiyacı var. Hüseyin Baş’ı MYKK olarak biz seçtik. Çok isabetli bir seçim yaptık. BTP’nin çok doğru seçim yaptığını gördük. 40 yaş altı seçmenin altında olan yapı bilgiyi konuşacak bir lidere ihtiyacı var. Genel Başkanımız genç bilgi içinde yoğrulmuş enerjisini yüksek bir lider.  Çocuklarımızı keşfetmemiz lazım, önünü açmamız lazım. Ülkemizin önünü açmamız gerekir. Gençler bütün problemleri çözer. M. Kemal Atatürk’ün güvendiği kadar biz onda bir kadar güvenelim. Bu problemleri o gençler çözer.

6 MASA NE DİYOR SİZ NE YAPIYORSUNUZ

Biz 21 yıldan bu yana siyaset yapıyoruz. Herhangi bir siyasi partinin artığı veya devamı değiliz. Biz ne yapacağımız biliyoruz. Biz çözümün ne olduğunu biliyoruz. 6’lı masada heyecan kalmadı, bir şey üretemiyor tarzı bir baskı oluştu. Genel başkanımız dedi ki 6’lı masaya bir sandalye konulamıyormuşsunuz dedi. Halkın sesini dillendirdi. Meral hanıma teşekkür ediyorum. Geldi talebini masaya taşıyacağız dedi. Saadet Partisi daha önce siz çok Atatürkçüsünüz diye karşı çıkmıştı. Masaya gitti maalesef kim ne yaptı bilmiyoruz. Kabul etmediler. Kim ne konuştu bilmiyoruz. Bizim istediğimiz Türkiye’yi bütün sorunlardan kurtarım M. Kemal’in kurduğu cumhuriyetin fabrika ayarlarına çekmek. Biz bu yolda devam edeceğiz. Bir seçmen olarak söylüyorum. Doğru yapmadılar. Hüseyin baş gittiği her yerde enerjisini taşıyan sinerjisini taşıyan bir lider. Toplumun her kesimini konuşacak bir dili var. Siz bu insanı dışarıda bırakırsanız ne yapmış olursunuz? İktidarın ekmeğine yağ sürüyor olursunuz. Biz yolumuza devam edeceğiz. Artık bu sorunun cevabını 6’lı masa verecek. Biz bu konuyu kapattık. 21 yıldan bu yana siyaset yapıyoruz. Siyaset yapmaya devam ediyoruz.

GENÇLER İÇİN NE DEDİ

Genel Başkanımız Hüseyin Baş İstanbul programında devrim niteliğinde bir açıklama yaptı. Milletvekili sayısının yüzde 80’i 40 yaş altı olacak. Bir kadın bir erkek sıralaması yapacak. Bunu hiçbir siyasi partide göremezsiniz. Siyasete kadının elinin değmesi gerekir. Biz evimizi, çocuğumuzu, geleceğimizi teslim ediyoruz. Siyasette otur diyoruz. Baş siyasette bir devrimi gerçekleştirdi ve siyasette milletvekilleri yüzde 80’i 40 yaş altı olacak. Gençler ülkeyi idare edecek. Gençlerin bu çağrıya kulak vermesini istiyoruz. Katılımın yoğunluğunu da görüyoruz. Tarikattan bahsediyorlar şundan bundan bahsediyorlar. Biz gülüp geçiyoruz.  Bu hareket Haydar Baş’ın bize bıraktığını mirastır. Biz gençlerin önünü açarak Türkiye’nin önünü açmak istiyoruz.

TARİKAT İDDİASI İÇİN NE DEDİ

Tarikatlar istiklal mücadelesinde misyonerler tarafından masa başında kurulan yapılanmalardır. Bunlara M. Kemal döneminde fetva verme görevi verilmiştir. Atatürk ehlibeyt Müslümanlarla birlikte bu ülkeyi 7 düvele karşı savaşarak işgalden kurtardı. İsmail böyle anlamak yerine. Tarikat gibi masa başında kurulan bu yapılanmaları takip edenler yanlış yoldalar. Bizi de böyle yorumlayanlar ve gündeme getirenler maksatlı davranıyorlar. Kalmış ki Haydar Baş’ın misyonerler çalışmaları ile ilgili kitapları var. Haydar hocayı anlamak yerine önyargı ile davranarak anlam vermeye çalışıyorlar. Bunlar yanlıştır. Ekonomide, iktisatta, siyasette bilgi birikime sahip olan bir insanı Türkiye’de işgalcilerle iş birliği yapan insanlarla bir tutuyorsunuz. Tarikat olması için gerekli doneler var. Tekke olması lazım, post olması lazım, devletin desteklemesi lazım. Bunlar bu hareketin içinde var mı? İnsanlar namaz kılar, tesbih çeker, ibadetlerini yerine getirir. Biz bunların elini öperiz. Hüseyin Baş kumaşını, bilimini, bilgisini ortaya koyunca BTP’ye ilgi artmaya başlayınca tutuştular. Yalan yanlış iddialarla kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar.

DEDELERE MAAŞ BAĞLANSIN

Cem evleri ibadethanedir. Dedelere de maaş bağlanması gerekir. Nasıl cami imamlarına maaş bağlanacaksa Dedelere de maaş bağlanacak. Mezhepler İslam’ın yorum zenginliğidir. Biz gördük ki bazıları bunu kavga haline getirmiş. Bunu Suriye’de gördük. Yaşıyoruz. Bunların İslam’ı Amerikancı İslam. Amerika’nın menfaatlerini koruyan kollayan bir İslam. Bütün mezheplerin kaynağı ehlibeyttir. Bunların derdi üzüm yemek değil bağcıya döğmez. Bunların amacı Amerikaya’yı övmek, Nemrut’un ateşine su taşımaktır.

MİLLİ EKONOMİ-MİLLİ PARA

Özelleştirme ile şirketler elimizden çıktı. Atatürk’ün kurduğu fabrikaları satmışız. Madenlerimizi beşli çetenin eline vermişler. Bütün bunlara rağmen işi bıraksınlar biz bu durumu düzeltiriz. Bor madenleri iyi bir örnektir. Bor madenini işleyeceğiz.

Biz Türkiye’nin sütün sorunlarını biliyoruz. Siz bu sorunları çözemezsiniz. Siz Ali Babacan’ın sistemi ile çözemezsiniz. Mevcut iktidarın yöntemleri ile çözemezsiniz. Bu sistemin adı kapitalizm. Bu sistem Amerika’da battı.  Sistemi değiştirmek gerekir. Ekonomi sistemini değiştirip Milli Ekonomi programını uygulayacağız. Milli Paralarla ticareti iktisat literatürüne Haydar Baş kazandırmıştır. Haydar Baş "Milli Ekonomi Modeli"nin bir gereği olarak "her ülke kendi parası ile ticaret yapmalıdır" tezini ortaya koyarak "Milli Paralarla Ticaret" anlayışının mimarı olmuştur. Dış ticaret her ülkenin kendi parası ile olduğu takdirde ülkelerin kalkınmaması mümkün değildir. Lakin karşılığı olmayan boyalı kâğıda üretimini teslim edersen gelişmen mümkün değildir. ABD çok büyük -600 milyar dolar- bir cari açığa sahip olmasına rağmen ayaktadır. Çünkü karşılığı olmayan parayı basıp senin üretimini almaktadır. Bu sömürü düzenine ancak Milli Ekonomi Modeli anlayışı son verebilir.

Milli Ekonomi Modeli; borçlanmadan ekonomik büyümenin nasıl olabileceğinin matematiğini ortaya koyan, üreticiyi maliyetsiz finans desteği ile destekleyen, asgari ücreti yoksulluk sınırının üstüne taşıyabilecek kaynağı içinde barındıran, sosyal devlet projeleriyle gelir dağılımındaki adaleti sağlayan, tüketimin kaynak olduğundan hareketle bireyin ekonomik bağımsızlığını sağlayan ve milli paranın hâkim olduğu her alandan dövizi temizleyen sistemin adıdır. Buna başta Rusya ve Çin birer örnektir. Bu devletler "Milli Para" ile ekonomik işgalden kurtulmuşlardır.

TARIM POLİTİKASI ve EKONOMİ

Türkiye’nin üçte biri işsiz. Çalışanların büyük bir bölümü de geçinemediği için ikinci bir iş yapıyor. Kimse merak etmesin. Biz milli ekonomi programı ile bütün bu sorunları çözeriz. Ekonomi ve tarım politikalarımız buna göre geliştirildi ve hazırlandı. Tarım ’da üreten tarım politikaları ile üretmenin keyfini yaşayacak. Toprağına tonum atmadan yüzde 50’sini alacak. Ayrıca devlet orayı tarım sigortası kapsamına alarak garanti altına alacak. Devlet taban fiyat belirlerken onların yanında olacak.   Atatürk’ün mirasının sahipleri olarak biz yoksulluğu fakirliği suç sayacak, vatandaşı zengin yapacak projelerimiz var. Yeter ki Genel Başkanımızı ve gençlerimizi Meclise taşısınlar. Onlara fırsat versinler. Türkiye bir ay içerisinde değişecek.

BÖZ GÖREVE HAZIRIZ

Biz, Genel Başkanımız Hüseyin Baş'la ülkemizin ekonomik tüm sorunlarını çözmeye varız. Biz Türkiye'de siyaset yapmak için icazeti dışarılarda arayanlardan değiliz. Biz yetkiyi kendi milletimizden, Ayşe teyzemizden, Mehmet amcamızdan istiyoruz. Biz, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'la Mili Ekonomi Model’ini uygulamaya varız. Hiçbir makul, mantıklı mazeretin arkasına sığınmadan, ülkemizin birikmiş tüm sorunlarını çözeceğimize söz veriyoruz. Siz, millet olarak bize yetki vermeye, önümüzü açmaya var mısınız? Siz varsanız, biz BTP olarak Genel Başkanımız Hüseyin Baş'la dünden göreve hazırız.

BABACAN’A TEPKİ GÖSTERDİ

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın paylaşımlarında Merhum Genel Başkanımızın Milli Ekonomik programından alıntılar görüyoruz. Bu alıntıları kendi adına paylaşması doğru mu? Keşke alıntı yaptığını söylese. Zaten kurtuluş bu reçetede Milli Ekonomik programda saklıdır.

Devem edecek

Yorumlar (0)
15
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 37 99
2. Fenerbahçe 37 96
3. Trabzonspor 37 64
4. Başakşehir 37 58
5. Beşiktaş 37 56
6. Kasımpasa 37 53
7. Alanyaspor 38 52
8. Sivasspor 37 51
9. Rizespor 37 50
10. Antalyaspor 38 49
11. A.Demirspor 37 44
12. Samsunspor 37 43
13. Kayserispor 37 42
14. Konyaspor 37 41
15. Gaziantep FK 37 41
16. Ankaragücü 37 40
17. Hatayspor 37 38
18. Karagümrük 37 37
19. Pendikspor 37 37
20. İstanbulspor 37 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 34 75
2. Göztepe 34 70
3. Sakaryaspor 34 60
4. Bodrumspor 34 57
5. Ahlatçı Çorum FK 34 56
6. Kocaelispor 34 55
7. Boluspor 34 53
8. Gençlerbirliği 34 51
9. Bandırmaspor 34 50
10. Erzurumspor 34 44
11. Ümraniye 34 43
12. Manisa FK 34 40
13. Keçiörengücü 34 40
14. Adanaspor 34 39
15. Şanlıurfaspor 34 38
16. Tuzlaspor 34 38
17. Altay 34 10
18. Giresunspor 34 7
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Arsenal 38 89
3. Liverpool 38 82
4. Aston Villa 38 68
5. Tottenham 38 66
6. Chelsea 38 63
7. Newcastle 38 60
8. M. United 38 60
9. West Ham United 38 52
10. Crystal Palace 38 49
11. Brighton 38 48
12. Bournemouth 38 48
13. Fulham 38 47
14. Wolves 38 46
15. Everton 38 40
16. Brentford 38 39
17. Nottingham Forest 38 32
18. Luton Town 38 26
19. Burnley 38 24
20. Sheffield United 38 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 94
2. Barcelona 37 82
3. Girona 38 81
4. Atletico Madrid 37 73
5. Athletic Bilbao 37 65
6. Real Sociedad 37 60
7. Real Betis 37 56
8. Villarreal 37 52
9. Valencia 37 48
10. Deportivo Alaves 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Getafe 37 43
13. Sevilla 37 41
14. Celta Vigo 37 40
15. Las Palmas 37 39
16. Rayo Vallecano 37 38
17. Mallorca 37 37
18. Cadiz 37 33
19. Granada 38 21
20. Almeria 37 18
Kocaeli Haberleri